Mo’nun Gizemi 3 İkizler

mo'nun gizemi 3 ikizler gülten dayıoğluGülten Dayıoğlu’nun etkileyici fantastik üçlemesi “Mo’nun Gizemi”nin son kitabı da serinin başlangıcı gibi yine aynı tempoda okur karşısına çıkıyor. “Mo’nun Gizemi 3 İkizler” kitabında Defne ve Burç maceralarına ara vermiyor fakat bu sefer hikayede ana karakterler olarak ikizleri işin içine dahil oluyor. Otran ikizleri Yuma’nın laboratuvarından kaçırarak Defne ve Burç’un yanına götürüyor ve serüven başlıyor… Burç ve Defne  bebekleri büyütmeye başladıkları andan itibaren maceradan maceraya dalarlar. Bu ikizler normal bebekler gibi değildir, hem insan geni hem mo geni hem de şila’nın genlerini taşıyan çocuklar aile içinde epey bir şaşkınlık yaratır. Defne ve Burç ikizlerin özel yeteneklere sahip olmalarının nedenini, laboratuvar ortamında Yuma tarafından özel yöntemlerle oluşturulmuş oldukları için net bir şekilde çözemezler.  Zaman geçtikçe büyüyen ikizlere özel bir eğitim programı hazırlayarak onları eğitmeye devam ederler. Öz ve Giz adındaki bu iki çocuk aslında önemli bir görev için dünyaya gelmişlerdir, büyük bir planın parçasıdırlar. Büyüdükçe kendilerini keşfeden ikizler oluşumlarının sırlarını çözmek için çeşitli serüvenler yaşayarak arayışlarının amaçlarına ulaşırlar.
Fantastik kurgu tarzında yazılmış bu ilginç kitapta hatasız bir dil dikkat çekici unsurların başında yer alıyor.  Kurgusu ve anlatımıyla pek de kusur barındırmayan serinin sonuna yaraşır bir yapıt olmuş diyebilirim. Daha önce okumayıp okumak isteyenler varsa serinin ilk kitabından başlamalarını tavsiye ederim zira konular birbirine bağlantılı işliyor.

Mo’nun Gizemi dizisindeki tüm gizler çözülüyor. Bu kitabın başkahramanları, Defne ile Burç’un ikizleri.  Onlarla heyecanın doruklarına uçacaksınız. İkizlerin biri kız, öteki erkek. Yuma tarafından, gizemli yöntemlerle laboratuvarda oluşturuldular… Otran bebekleri getirdiğinde, Defne-Burç ve Ece öylesine sevindiler ki!…  Ne var ki ikizler, birdenbire iri birer tırtıla, sonra deniz yıldızına, en sonunda da yeniden insan yavrusuna dönüştüler.  Aslında ikizler, insanüstü birer varlıktılar. Defne-Burç ve Mo genleri ile kedi görünümünde, Dünya Dışı bir canlı olan Şila’nın genlerini taşıyorlardı…
Haydi Ellerimi Tutun! Gözlerinizi Kapatın! İkizlerle Birlikte Yaşam Boyu Unutamayacağınız Serüvenlere Dalalım.

  • Mo’nun Gizemi 3 İkizler
    Yazan: Gülten Dayıoğlu
    352 sayfa, roman
    Altın Kitaplar

 

Reklamlar

Mo’nun Gizemi 3 İkizler” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s