Can ve Çamur’un Orman Macerası

can ve çamur'un orman macerası“Can ve Çamur’un Orman Macerası” Mavibulut yayınlarından çıkan “Eğlenceli Öyküler” dizisinin 3. kitabı. Zeynep Alpaslan çocuklar için çok güzel bir öykü yazmış, benim çok çok hoşuma gitti. Güzellik ve çirkinlik, ayrımcılık, çözüm üretme, adalet ve dostluk kavramları o kadar değişik ve çocukların rahatlıkla kavrayabileceği bir şekilde işlenmiş ki. Üstelik güzel çizimler de sık sık öyküye eşlik edince insan sevmemek için bir neden bulamıyor. Bu diziyle tanışmayanlara şiddetle tavsiye ederim.
Kitapta Can ve onun değişik! köpeği Çamur’la tanışıyoruz ve onarın maceralarına ortak oluyoruz.
Aslında herşey bir gün Can’ın öğretmeninin ‘Dünya üzerindeki en güzel şeyin resmini yapın’ demesiyle başlar. Bize göre en güzel şey esasen en sevdiğimiz şey değil midir, işte Can’ın da en sevdiği şey ise bir sokak köpeği olan Çamur dur. Çamur kimilerine göre çok çirkin bir köpek olmasına rağmen Can onunla çok eğlenir ve doğal olarak da köpeği Çamur’un resmini yapar. Fakat o gün sınıfta yaşanan bir yanlış anlamadan dolayı Can’ın morali çok bozulur ve eve dönünce de Çamur’a çok fena çıkışır. Eee Çamur da bu druma alınıp evden çıkar ve ormana kaçar tabi.
Can ise biraz yatışınca Çamur’u özler ama Çamur ortalarda yoktur böylece köpeğinin peşinden ormana dalar ve düşe kalka onu aramaya koyulur. Çamur’u bulur bulmasına ama başı çocukluğundan beri dışlanan çirkin bir devle belaya girer… Bu güzel maceranın gerisi ise sizi kitapta bekliyor. İyi okumalar..

Eğlenceli Öyküler dizisinin diğer kitapları;  “Sarah Jane’in Afrika Macerası”  “Sarah Jane’in Ay Macerası”  “Prensi Olmayan Masal Kitabı”  “Kakalar Günü”

köpek çamur

 

 

  • Can ve Çamur’un Orman Macerası
    Yazar: Zeynep Alpaslan
    Çizer: Mustafa Delioğlu
    7+ yaş, 90 sayfa
    Mavibulut Yayınları
Reklamlar

Can ve Çamur’un Orman Macerası” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s