Kuuzu ve Lunapark Ailesi

kuuzu ve lunapark ailesiKitaplığınızda yer açın, İrem Uşar “Kuuzu Ve Lunapark Ailesi” adlı ikinci çocuk kitabıyla yüzlerde sıcak bir gülümseme ve zihinlerde uçuşan hatıralar bırakmaya geliyor. Bu güzel kitabın içinde İrem Uşar’ın çocukluk anıları, dedesini, kardeşlerini, annesini, akrabaları, komşuları, hayatın eğlencesini, hüzününi, heyecanını ve bol bol da gülümseme nedeni bulabilirsiniz. Çocukluk farklı bir dünya ve yazar o dünyada yaşadığı gerçek olayları derleyip toplayıp okuyuculara bir güzel anlatıyor. Yazarken çocukluğun o içten ve samimi dilini kullanarak harika bir anlatım ortaya çıkarması ise  okunası kitaplar arasında üst sıralara yerleştiriyor bu kitabı. Sanki çocukluktan kalma bir hatıralar kutusunun içini açar gibi heyecanlanıyorsunuz kitabın sayfalarını çevirirken. Eski aile resimleriyle ve sarı puantiyelerle süslenmiş sayfalarının havası da kitaba ayrı bir güzellik katmış doğrusu.

Kitapta yer alan 13 öykü: Herkes Bize Çaya Geliyor!; Ev İşi mi?Çocuk Oyuncağı!;  İş Dönüşü Başımıza Gelenler; Karışık Tost, Yangın Vaaaar!; Atasözleri; Sorumluluk Kime Ait?; Dedemin Kırmızı Ojeleri; Benim Annem Kül Yutmaz!; İyi Ahmet ile Kötü Mehmet; Elektrik Kaçakları; Aniden İngilizce Konuşing!; Bir Kitap Nasıl Sonunda Biterse…

Küçükler için yazdığı Fenerden Taşınan Işık’la gönüllere yerleşen genç yazar İrem Uşar, çocuklar için kaleme aldığı ikinci kitabında ailesinden renkli insanların anılarını, yine o denli renkli bir dille öyküleştiriyor. Çoğunlukla “komik dede” Ahmet Bey’in başrolde olduğu birbirinden eğlenceli on üç öykü, günümüzde özlemi duyulan aile neşesine, yaşama sevincine tanıklık ediyor. Yalın üslubuyla dikkati çeken yazar, öykülerinde özellikle nesiller arası iletişim, aile bağları, yaşama sevinci gibi kavramları içtenlikle işliyor.

İrem Uşar’ın Günışığı Kitaplığı’ndan çıkan diğer kitabı: “Fenerden Taınan Işık”

  • Kuuzu Ve Lunapark Ailesi
    Yazar: İrem Uşar
    Grafik tasarım: Huban Korman
    7+ yaş, 108 sayfa
    Günışığı Kitaplığı
Reklamlar

Kuuzu ve Lunapark Ailesi” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s