Rauf ve 2125’liler Kulübü – Geçmişten Gelen Şövalye

rauf ve 2125'liler kulübü“Rauf ve 2125’liler Kulübü – Geçmişten Gelen Şövalye” Almıla Aydın’ın ilkgençlik çağındaki okuyucular için yazdığı fantastik türden bir macera kitabı. Heyecanlı ve sürükleyici olması bakımından hem macera hem fantastik türü seven çocukların ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Fantastik ögelerin çocukları zorlamayacak dozajda kullanılmış olması da genç okuyucuların olayları daha net anlamlandırmasını sağlıyor. Okuyacak olanlara ben serinin ilk kitabı olan “Rauf ve 2125’liler Kulübü – Geleceğin Anahtarı”ndan başlamalarını öneririm.
Habercinin karanlık bir gecede Rauf’un odasının penceresinde belirivermesiyle başlar herşey.. Hurdacı’dan gelen bir haberle bütün çocuklar tek tek toplanmaya başlar,  geçmiş zamana giden hurdacının içinde bulunduğu zorlu durumdan kurtulmak için çocukların yardımına ihtiyacı vardır. Bunun için çocuklara haberi iletip yanlarına getirebilecek bir çocuğu Rauf ve arkadaşlarının yaşadığı 2139 yılına gönderir. Çocuklar toplandıktan sonra haberci ile birlikte geçmişe giderler fakat yanlarında iki tane davetsiz misfir de getirdiklerinden haberleri yoktur. 1900 lü yıllara gittiklerinde kısa sürede sorunu halletmeleri gerekmektedir, enerjinin kötüye kullanımını engellemek için büyük çaba sarfederler. Birlik olup Santini’yi alt etme sürcinde ise çok enteresan olaylar yaşarlar.

Hurdacı’nın çelimsiz bir çocukla geçmişten gönderdiği mektup, Rauf ve arkadaşlarını nefes nefese bir maceraya sürükler. Bu kez baş etmeleri gereken yalnızca Santini değildir; zamana karşı da savaşmaları gerekmektedir.
Hurdacı’nın “korkunç” diye nitelendirdiği enerjiye Santini’den önce ulaşıp yok etmek sandıklarından çok daha zordur. Üstelik hiç beklemedikleri bir anda Hurdacı, Santini’nin tuzağına düşünce, farklı bir zaman diliminde tek başlarına kalırlar. Artık onlara bilimden ve birbirlerine duydukları güvenden başka bir şeyin yardım edemeyeceğinin farkındadırlar. Şaşırtıcı karşılaşmalar, tuzaklar, hologramlar ve Hurdacı’nın büyük sırrı… Tek çıkar yol, düşünceleri gerçeğe dönüştürmek!

Almıla Aydın’ın kişisel web sitesine ise buradan ulaşabilirsiniz.

  • Rauf ve 2125’liler Kulübü – Geçmişten Gelen Şövalye
    Yazar: Almıla Aydın
    Kapak: Gözde Bitir Sındırgı
    9+ yaş, 136 sayfa
    Altın Kitaplar
Reklamlar

Rauf ve 2125’liler Kulübü – Geçmişten Gelen Şövalye” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: Hayat Dersleri | Kitap Günlüğü | Hint Cevizi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s