Sakar Cadı Vini’nin Kış Macerası

sakar cadı vini'nin kış macerasıKış mevsimini ben çok severim hele kar yağdığında daha bi güzel olur hava benim için, işte bu kış günlerine biraz da eğlence katmak için süper bir kitap seçtim kendime.  “Sakar Cadı Vini’nin Kış Macerası” bahçesine gelen kara kıştan sıkılan Vini’nin soğuktan kurtulmak adına bilmeden başına ne çoraplar ördüğünü anlatıyor. Tam tamına bir kış kitabı özellikle sıcak çikolata eşliğinde okursanız ayrı bir güzel olur, şiddetle tavsiye ederim.
Kış mevsiminin gelmesiyle karların altında kalan Vini’nin bahçesi buz gibidir. Sakar Cadı Vini soğuk kış havasını pek sevmez, bıyıkları buz tutan kedisi Vilbur da bu durumdan pek de hoşnut değildir hani. Evinde sıkılan Vini’nin aklına bir mum kadar parlak bir fikir geliverir, hemen hazırlnıp dışarıya çıkar ve Abrakadabra! biraz sihir hiç de fena değildir. Karla kaplanmış koca bahçe bir anda yerini günlük güneşlik ve sıacık bir havaya bırakır. Böylece Vini ve Vilbur güneşin altına şezlonglarını serdikleri gibi keyif yapmaya koyulurlar. Fakat o da ne sıcak hava yüzünden bahçedeki kış uykusuna yatan hayvanların ve bitkilerin uykusu kaçmıştır bi kere . Üstelik bir de sıcak güneşi gören davetsiz misafirler çoluk çocuk toplanıp Vini’nin bahçesine dalarlar, bir de bahçeye çöplerini atmasınlar mı..  Yavaş yavaş Vini’nin sabrı taşmaya başlar vee en sonunda dayanamayıp Abrakadabra! Cadı Vini’nin bahçesi tekrar eski kış havasına bürünmüştür, bahçeye doluşan insanlar da hemencecik toplanıp oradan uzaklaşırlar. Huzura kavuşan Vini ve kocaman siyah kedisi Vilbur ise kış mevsiminin aslında pek de kötü olmadığı kanaatine varırlar.

Vini kış mevsiminden çok sıkılmıştı. Her yer kar altındaydı ve hava buz gibiydi. Vilbur da sürekli bıyıklarının donmasından sıkılmıştı. Vini küçük bir sihir yaptı ve her yerde kış varken, Vini’nin bahçesine yaz geldi.
Ama etraftaki herkes yaz mevsimini yaşamak istiyordu. Kısa sürede Vini’nin bahçesi karışmıştı. Acaba Vini ile Vilbur bu karmaşadan nasıl kurtulacaklar?

Sakar Cadı Vini’nin diğer kitapları: “Sakar Cadı Vini”  “Sakar Cadı Vini Denizin Altında”  “Sakar Cadı Vini’nin Dev Balkabağı

 • Sakar Cadı Vini’nin Kış Macerası
  Orijinal Adı: Winnie in Winter
  Yazan: Valerie Thomas
  Resimleyen: Korky Paul
  Çeviri: Sevgi Atlıhan
  4+ yaş, 26 sayfa
  Türkiye İş Banksı Kültür Yayınları
Reklamlar

Sakar Cadı Vini’nin Kış Macerası” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s