Belalı Charlie Ve Hayaletli Çadır

belalı charlie ve hayaletli çadırKendi halinde 7 yaşında bir çocuk olan Charlie “Belalı Charlie Ve Hayaletli Çadır” adlı kitapla  bir kez daha karşımıza çıkıyor.
Charlie iyidir hoştur da biraz tuhaftır, hem ona hiç benzemeyen abisi Max ile de pek iyi anlaştığı söylenemez. Bu karakterleri birbirinden farklı iki kardeş bir gün gene bir anlaşamamazlıktan dolayı tatsız bir olay yaşar. Charlie, Max’in ayakkabılarını camdan atayım derken komşunun arabasının camını kırar ama bu olay Max’in abilik yapması sayesinde kötü bir şekilde sonuçlanmaz. Max, Charlie’nin yerine komşudan özür diler bunun üzerine abisine borçlu olduğunu düşünen Charlie kendisini abisinin hayatını kurtarmaya odaklar. Ve tabii ki Emma teyzenin hayaletli evine de sırf Max’i düşündüğü için gider fakat ortada max i kurtarabileceği bir hayalet yoktur tüm kahramanlık hayalleri suya düşer. Taa ki bahçedeki çadırda uyumaya karar verene kadar..işte bundan sonra ise olanlar olur.
Sonu iyi bağlanmış bir hikayesi var daha önce de bahsettiğim gibi kitabın içindeki çizimleri benim hoşuma giden cinsten eğlenceli görseller. Üstelik kullanılan yazı büyüklüğü ve kitabın kalınlığı göz önüne alınırsa 8 yaş üstü çocuklar için iyi bir alternatif olabilir.

Her koşulda bildiğini okuyan Charlie’nin maceralarına siz de katılın!”
İlkokula giden Charlie, ağabeyiyle birlikte heyecanlı bir maceraya yelken açıyor. Aslında her şey Charlie’nin komşunun arabasının camına ayakkabı düşürmesiyle başlıyor. (Araba camına ayakkabı düşürmek zor bir işmiş gibi görünebilir, ama bildiğiniz gibi Charlie yetenekli bir çocuktur.)
Ağabeyi Max her zaman yaptığı gibi yine Charlie’ye yardım ediyor. Gün gelip Max de yardıma ihtiyaç duyduğunda, ona yardım elini uzatan tabii ki süper kahraman Charlie oluyor. Ama Charlie bu sırada da özgün tavrından ödün vermiyor.

Belalı Charlie serisinin diğer kitabı;  “Belalı Charlie ve Peynirli Soğanlı Cips

 • Belalı Charlie Ve Hayaletli Çadır
  Orijinal Adı: Charlie & The Haunted Tent
  Yazar:Hilary McKay
  Çizer: Sam Hearn
  Çeviri: Bülent O. Doğan
  8-12 yaş, 68 sayfa
  İş Bankası Kültür Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s