Kral Kızının Armağanı

kral kızının armağanıCan yayınlarından çıkan “Güzel, Açıkgöz, Cesur Kızlar” serisinin 3. kitabı olan “Kral Kızının Armağanı” adlı kitabımız Uma adlı bir kızın babası için çıktığı zorlu bir yolculuğu ve bu yolculuk sırasında başına gelenleri anlatıyor bizlere.
Uma bir kralın yedi çocuğundan en küçüğü ve tek kızıdır üstelik zor bir görevi vardır.
Babası ömrünün sonunda olduğunu söyler ve yerine bir varis seçmek ister bunun için ise değişik bir fikri vardır. Bütün çocuklarının 30 gün boyunca dünyaya açılmalarını gezip dolaşmalarını ve ona bir şey getirmelerini ister. Getirecekleri şey onları varis yapacak kadar kıymeli ve bir krala yaraşacak bir heidye olmalıdır. Ama küçük Uma’nın kraliçe olmak yada yönetmek umrunda değildir o sadece küçük bir kızdır fakat kardeşleri ve anneleri büyük bir çekişmeye girmişlerdir bile. Uma’nın annesi ise krala ayrım yapmamasını ve kızına da adaletli davranmasını söyler böylelikle küçük Uma da bu yarışa katılır. Savanada günlerce tek başına kalır yanında ise annesinin ona yolculuğunda lazım olacağını düşündüğü eşyelarıyla birlikte babasına layık bir hediye aramaya başlar. İlk başlarda zorlansada karşısına çıkan hayvanlar ve onların hikayeleri ile yolculuğunu belirtilen süre içinde tamamlamayı başarır. Üstelik köye dönerken yanında kral için çok güzel bir hediye de getirmiştir… Bu zorlu görevde ise onu ayakta tuttan annesinin ona olan inancı ve yaşayıp gördüğü tecrübelerdir.

Kitabın girişinde ise Uma bize şöyle seslenir; “Savanada yaptığım yolculuk sırasında iki şey öğrendim: Gözyaşlarının güzel ve değerli olabileceğini ve büyümemize yardımcı olanın kendi başımıza yapmayı öğrendiğimiz
şeyler olduğunu… Annem bunu bana söylemişti söylemesine ama ne anlama geldiğini ancak tehlike altında anladım. Ve hiç korkmadım…  Daha doğrusu , pek korkmadım.”

Tıpkı sana benzeyen muhteşem kızların hikâyeleri…
Uma yedi kardeşin sonuncusuydu, aralarında tek kız oydu, bir o çocuktu. Babaları sona yaklaştığını hissediyordu ve gönlünü neşelendirecek bir hediye getirmeleri için çocuklarını savanaya yolladı. En güzel hediyeyi getiren tahtının varisi olacaktı. Küçük Uma tereddüt etmeden yola koyuldu. Tek silahı cesareti ve hayal gücüydü.

 • Kral Kızının Armağanı
  Orijinal Adı: Il dono della figlia del re. Belle, astute e coraggiose.
  Yazar: Beatrice Masini
  Resimleyen: Desidera Gucciardini
  Çeviri: Nükhet Amanoel
  8+ yaş, 72 sayfa
  Renkli Resimli
  Can Çocuk Yayınları

Serinin diğer kitapları ; “Ejder Çocuk”  “Kocaman Ayaklı Çocuk

Reklamlar

Kral Kızının Armağanı” üzerine bir yorum

 1. Geri bildirim: Sivri Uzun Dişler | Kitap Günlüğü | Hint Cevizi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s