Gizemli Günler

gizemli-gunler

Sevgi Saygı’nın “Memo’nun Macerası” dizisinin son kitabı “Gizemli Günler” de yayımlandı, bu son kitap kahramanımız Memo’nun evinde aralıyor kapıyı. Herkesin birbirinden gizlediği aile içindeki sırların ortaya tek tek çıkışıyla yeniden başlıyor macera.
Büyük küçük sırların yanı sıra Memo’nun sırrı olan Askilopion’un ortada olmaması ise büyük sansasyon yaratarak Memo ve ailesinin arasını epey açar, Memo’nun evden kaçmasıyla sonuçlanan olaydan sonra ise eski düşmanı Tolga ve kuzeni Eylem Memo’nun hayatına girerler. Bir yandan babasının ve amcasının kopylarınnı ortdan gizemli bir şekilde kaybolmaları akıllarda soru işaretleri bırakırken yaşananların üstüne babası da kaçırılınca işler iyice sarpa sarar. Bu karışıklıkta Memo’nun bir ipucu yaklamasıyla Derinsu ve Memo kendilerini heyecenlı bir maceranın içinde bulurlar. Bu olaylarla beraber kopyalar hakkında bilmedikleri pek çok şeyi öğrenecek ve artık hayatlarında sırlar olmayacaktır.
Arkadaşlık, Aşk, Güven, Aile gibi konuların maceranın içine güzel bir şekilde dağıtan Sevgi Saygı okuyucuyu kitabın içine çekmeyi rahatlıkla başarıyor.
Dizinin ilk iki kitabını okuyanların bu son kitabı da seveceğinden eminim. Herkese iyi okumalar…

Memo, kaybolan babasını yıllar sonra bulmuştur, ancak bu sefer de karmakarışık bir aileyle baş etmek zorundadır! Eski düşmanı, yeni dostu Tolga ve güzeller güzeli Eylem’le amansız bir maceranın içine düşen Memo, Derinsu’nun gönlünü de yeniden kazanmak ister. Öte yandan, minik kardeşi Gizem’in özel yeteneği hepsine zor anlar yaşatır…

  • Gizemli Günler
    Yazar: Sevgi Saygı
    10+ yaş, 216 sayfa
    Günışığı Kitaplığı

Serinin diğer kitapları : “Babam Nereye Gitti?”  “Amcama Neler Oluyor?”

Reklamlar

Gizemli Günler” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s