Kanatlarını Arayan Melekler

kanatlarını arayan melekler

Eşinden büyük bir hayal kırıklığıyla boşanan iki çocuk annesi Claire’in Hope’s Crossing’de ki boncuk dükkanı soyulmuştur. Polisi arayıp durumu bildirdiğindeyse tam da falında çıktığı gibi  kendisini heyecanlı bir sürpriz beklemektedir; en yakın arkadaşının başbelası erkek kardeşi Riley’i yıllar sonra karşısında polis şefi olarak görmek epey kafasını karıştırır. Dükkanının soygun sırasında darmadağın edilmiş olması yetmezmiş gibi Claire ve çocukları bir de çok ciddi bir trafik kazası geçirirler. Hırsızların ortaya çıktığı ve bir kızın öldüğü bu kaza kasabayı derinden sarsmıştır, herkes büyük bir umutsuzluk yaşarken Claire evinde yalnız kaldığı bir akşam umut meleği sonunda ona uğramıştır. Kapısına en sevdiği şeylerden oluşan bir sepet bırakan umut meleği, tüm kış boyunca kasabadaki umudunu yitiren insanlara gizemli bir şekilde hediyelerle destek olmuştur. Artık Claire’de kendini toplayıp sevdiği kasbada bir şeyleri düzeltmek için çalışmalara başlar.
Bir yandan iyilik için kolları sıvarken bir yandan da Riley’e karşı hissettikleri onun özel hayatını deriden etkiler. Aslında hissettikleri karşılıksız değildir ama hayatında sorunlu geçmişi nedeniyle bir kadına bağlanmaktan korkan  ve düzenli bir evlilik hayatının ona göre olmadığını düşünen Riley, oldukça sakin bir hayata sahip olan Claire’den her ne kadar kaçmak istese de ondan uzak durmayı beceremez. Bundan sonra yaşanacaklar artık tamamen onların elindedir…
Arka arkaya umutları tüketici kötü olayların yaşandığı kasbada  insanlar için çabalayan Claire’in aşkı buluşu ve umut meleğinin umut tohumlarını yeşertmesi “Hope’s Crossing” serisinin ilk kitabı “Kanatlarını Arayan Melekler”in ana çerçevesini oluşturuyor. Genel olarak konunun işleniş biçimi oldukça basit, bunun yanı sıra kitapta bazı noktaların ucu açık bırakılmış, belli ki  bu küçük kasabada ki insanların ilişkilerine ve sırlarına dair konulara serinin devam kitaplarında değinilecek. Ben okudum sevdim, yer yer heyecanlandıran yer yer merak ettiren bir kitaptı. Herkese tavsiye eder, iyi okumalar dilerim… :)

Bir Umut Meleği Olsa Ve Bize Göz Ardı Ettiklerimizi YenidenHatırlatsa…
Hayal kırıklığıyla biten evliliğinin ardından hayatını yoluna koymaya çalışan bir kadın
Yıllar evvel her şeyi geride bırakıp kendi doğrularının peşinden giden yalnız bir adam
Ve peş peşe yaşanan trajik olaylar karşısında endişe duyan insanlar…
Hepsinin ihtiyacı olan tek şey, Umut Meleği’nin onlara uzatacağı yardım elidir.
Çünkü bu melek, sahip oldukları güzellikleri yeniden hatırlatmak için vardır.

  • Kanatlarını Arayan Melekler
    Özgün Adı: Blackberry Summer
    Yazar: RaeAnne Thayne
    Çeviri: Semih Koç
    416 sayfa, RomanMartı Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s