Ejderha Avcıları Okulu 1 Okulda İlk Gün Sürprizi

ejderha avcıları okulu okulda ilk gün“Ejderha Avcıları Okulu” Wiglaf adında bir çocuğun  ejderha avcısı yetiştiren bir okula gönderildikten sonra arkadaşlarıyla beraber bu okulda yaşadıkları maceraları anlatan fantastik bir seri. Serinin ilk kitabı olan Okulda İlk Gün Sürprizi’nde ise siyah beyaz resimlerle ejderhaları seven çocuklar için değişik bir hikaye anlatılıyor. Ayrıca kitabın içinde bir okulun haritası ve öğrencilerin, öğretim üyeleriyle diğer  ilginç karakterlerin profillerini içeren Ejderha Avcıları Okulu’nun Yıllığı yer alıyor.
Ejderha Avcıları Okuluna ejderha avlayıp altın kazanması için gönderilen Wiglaf, lahana çiftçisinin Fergus’un on üç oğlundan en cılız olanıdır. Ailesi onu işe yaramaz olarak görse de Wiglaf bir ejderha avcısı okulunun ilanını gördükten sonra  gezgin bir halk ozanının teşvikinin etkisiyle kahraman olmayı öğrenmek için ejderha avcı okulunu bulup kayıt yaptırmaya   sadık domuzu Papatya ile birlikte yola çıkar.  Domuz latincesi konuşan domuzu Papatya ile bu tuhaf okula geldiğindeyse aslında pek de umduğunu bulamaz. Üstelik okulda birinci sınıf öğrencisi olarak ilk günü olmasına rağmen  ejderhalar hakkında çok şey bilen ve iyi bir ejderha avcısı olmak isteyen arkadaşı Eric ile birlikte köylüyü rahatsız eden bir ejderhayı avamak için görevlendirilir.  Eric ejderhanın karşısına çıktığındaysa ellerindeki kılıçları işe yaramaz, bu sayede eline istediği gibi bir fırsat geçmiş olan Wiglaf’ın tek çaresi aklını kullanmasıdır.

Bir gün yolunuz Kara Orman’a düşerse sakın korkmayın! Ormanın derinliklerinden gelen çığlıklar şaşırtmasın sizi. Tuhaf yaratıklar, deli keşişler, konuşan hayvanlar… Aniden karşınıza çıkıp ağzından ateş saçan ejderhalar… Küçük ejderha avcıları paslı kılıçları ve kırık mızraklarıyla her zaman yanınızdalar. Çocuklar ejderha avcısı olabilirler mi?.. Ejderhalar bu kadar sevimli olurlarsa neden olmasınlar?.. Üstelik onlar Ejderha Avcıları Okulu (EAO) öğrencileri!
Wiglaf,kahraman olmak için doğmuştu.Ancak kendisinin buna inanması yetmiyordu.Kanıtlaması da gerekiyordu.Köyün ilan tahtasında gördüğü duyuru,imdadına yetişti.İlanda Ejderha Avcıları Okul’unun duyurusu vardı.Bir an”ejderha avlamak”geçti içinden Kahraman olmanın yolunu bulmuştu..

 • Ejderha Avcıları Okulu 1 Okulda İlk Gün Sürprizi
  Orjinal isim: School New Kid
  Yazar: Kate McMullan
  Resimleyen: Bill Basso
  Çeviri: Zuhal Yeke
  8+ yaş, 119 sayfa
  Beyaz Balina Yayınları
Reklamlar

Ejderha Avcıları Okulu 1 Okulda İlk Gün Sürprizi” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s