Beter İkizler Sirkin Cambazı

Beter-ikizler-Sirkin-CambaziYeni bir macera peşinde koşmak için yanıp tutuşan ikizler bu sefer kasabaya gelen ilginç bir sirki hedef olarak seçerler. Kaçak olarak girip çok hoşlarına giden Heimertz ailesinin bu renkli sirkine Ellen başta pek istemese de Edgar’ın ısrarı sonucu kaytılmaya karar verirler. Esasen bu eğlenceli sirke katılmayı onların tabiriyle vıcık vıcık sevimli Nod Kasabası’ndan kurtuluş yolu olarak görürler. Kendilerine denilene göre sirke kabul edilmeleri için bulmaları gereken birkeç şey vardır, ikizler bu objeleri sirkte arayadursun bir yandan da kendileri ev hayvanının gizemi ile kahya heimetz’in ve belediye başkanının neyin peşinde olduğunu çözmeye adarlar. En son sirkte yaşanan kargaşanın kaynağı olarak görülen ikizler hiç beklemedikleri şekilde kendilerini bir oyunun içinde bulduklarında epey afallamışlardır. Üstelik onları kötü bir sürpriz beklerken yanlarındaki tüy yumağı hayvanın sağlık durumu da kötüye gitmektedir…
Kitapta ara vermeyen eğlencenin yanında sürekli bir gizem içinde yaşanan olaylar sıkılmanıza asla müsaade etmiyor. Bence bu kadar keyifli ve sürükleyici olmasında çevirisinin de katkısı büyük. İkizlerin kendilerine has beterliklerine, pis çizgili pijamalarına ve kendi eğlencelerini çocukça bir mücadeleyle sürdürme çabalarına hayran kaldım. E tabii söz konusu iki beter! çocuk olduğunda haylazlığın çıtası daha da yukarılara çıkıyor. Herkese keyifli okumalar.

Yaratıcılıkta sınır tanımayan, gözü pek, hınzır bir kız ve bir oğlan. Onlar Beter İkizler. Çizgili pijamaları, bin türlü tilkinin dolaştığı beyinleri ve başarısızlığa mahkûm tuhaf planlarıyla, kasabalarının sıkıcı bir yer olmasına asla izin vermiyorlar. Ve tabii ki, birileri “düzen”in bozulmasından çok rahatsız oluyor. Beter İkizler’in pes etmeye hiç niyeti yok, ama onları dizginlemeye çalışanların da hırslarının sınırı yok. Kitaplara dudak büken çocukların bile elinden bırakamadığı dizinin beşinci kitabında, önceki maceralarda filizlenen gizem büyüyor ve heyecan dozu gittikçe artıyor. İkizler bu sefer de, kasabanın altında, efsane evlerinde ve kasabayı cümbüşe çeviren sirk çadırlarında saklanan sırları çözmeye çalışıyorlar. Sirkler hepimizi büyüler, peki ya Beter İkizler’i? Renkli karakterleri, müthiş mizah gücü, zekice kurgusu, zengin alt metinleriyle çocukları nitelikli edebiyatın büyüsüyle tanıştıran eşsiz macera, kaldığı yerden devam ediyor!

 • Beter İkizler Dizisi 5 Sirkin Cambazı
  Yazan: Charles Ogden
  Resimleyen: Rick Carton
  Çeviren: Müren Beykan, Jale Alguadiş
  8+ yaş, 180 sayfa
  Günışığı Kitaplığı
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s