Kocakulak Şehirde

kocakulak-sehirdeNeredeyse uzun zamandır Türkçe yayımlanmasını beklediğim bazı kitaplar var bunların arasından bir dizi de beni daha fazla bekletmeyerek sonunda yayımlandı. Bahsettiğim dizi özgün adıyla “Claude”, bizde “Kocakulak” adıyla çıkarak kitaplığımın baş köşelerinden birine eklendi.
Kocakulak dizisi, Bay ve Bayan Gıcırayakkabı ve Sör Zıpırçorap ile birlikte yaşayan Kocakulak adlı sevimli bir köpeğin maceralarından oluşuyor. Oldukça sade, şaşkın ve komik hikâyeler ile gerçekten süper çizimler yoğrulunca ortaya çerezlik niyetine hoş bir kitap çıkmış. Dizinin ilk kitabında Kocakulak’ın seçtiği ilk macera şehirde geçiyor. Orijinalinde beş kitaplık bu serinin Türkçe’ye ilk üç kitabı çevrildi, umarım devamı da gelir :)  Kocakulak’ın özellikle okul öncesi dönemindeki çocukların (hele ki sesli sesli canlandırarak okursanız) çok hoşuna gideceğinden eminim. Benim bu kitabı sevmemin sadece siyah beyaz ve kırmızı renkleri kullanılarak yapılmış güzel mi güzel resimlemeleri dışında bir nedeni de Kocakulak’ın kapakta patenleriyle boy göstermesi olabilir ^^ Artık Kocakulak’ın kitaplığımda olduğunu bilmenin verdiği mutluluk bana epey yeter. Herkese eğlenceli okumalar…bvbv

Bay ve Bayan Gıcırayakkabı işe gitmek için kapıdan adımlarını atar atmaz Kocakulak gözlerini bütün sevimliliğiyle açar vee günün macerasını seçer… Şehirde hızla akan trafiğin ortasına dalıp biraz da güvercinleri tatlı tatlı gözleyip alışveriş yaptıktan sonra sıra bir sanat galerisini gezmeye gelir. İşte bu sanat galerisinde  bir soygunu önleyen Kocakulak madalyalı bir kahraman olup çıkar. Kitaptaki bir diğer hikâyede ise Sör Zıpırçorap’ı iyileştirmek için hastaneye götürür ve başına çok ilginç bir olay gelir. Meraklı Kocakulak doktorun beyaz önlüğünü giydiği sırada içeri giriveren hemşire onu doktor sanınca bizim kocakulak hastaneye gelen bir hasta topluluğunu iyileştirebilmek için epey bir uğraşır :)

İşte karşınızda Kocakulak!
O, asla sıradan bir köpek değil!
Kocakulak şehir macerasında, bir müzedeki soyguna engel oluyor ve günün kahramanı ilan ediliyor.
Zeki, genç yeni bir yazardan komik ve heyecanlı öyküler.

 • Kocakulak Şehirde
  Özgün Adı: Claude in the City
  Yazan ve Resimleyen: Alex T. Smith
  Çeviren: Pınar Gönen
  4+ yaş , 96 sayfa
  Altın Kitaplar

Alex T. Smith’in diğer kitapları ; “Kocakulak Sirkte” “Kocakulak Tatilde” “Fantastik Franki Beyin Boşaltma Makinesi” “Feci Huysuz Prensenes” “Uzaya Gidiyoruz” “Kıvırcık Çokcesur Gece Yarısı Süper-Kahramanı”
(kitapların isimleri ne kadar da süper değil mi :)

Reklamlar

Kocakulak Şehirde” üzerine 2 yorum

 1. Bu kitabı ben de almıştım ama henüz okumadım; sen yazdıkça eve koşup kitaplara kapanasım geliyor ama olmuyor biraz sabretmek gerekiyor :)
  Kocakulak’ın diğer kitaplarını da yazacak mısın?
  Altın Kitaplar acaba buradan sesimizi duyup kalan 2 kitabı da Türkçeye çevirir mi? :)
  * Aklıma ne çok soru takılıyor bu ara :)

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s