Şekercini Patyos

“Şekercini Patyos” Ceren adlı bir kızın yaşadığı oldukça sıradışı bir macerayı işliyor.
Ceren ve ailesi babasının işi gereği alıştığı düzenden vearkadaşlarından ayrılıp yeni bir düzen kurmak üzere küçük bir kasabaya taşınmışlardır. Ceren bu kasabada tam da yeni arkadaşlar edinmiş ve yeni hayatına alışmaya başlamışken bir gün arkadaşlarıyla beraber girdiği şekerci dükkânında şeker cini Patyos ile tanışır. Bu karşılaşmadan sonra dükkânda pek de hoş olmayan şeyler yaşayarak
şeker cinlerinin yaşadığı tünellere girmek zorunda kalan Ceren ve arkadaşları, hain emelleri olan Patyos’un eline düşmüşlerdir.
Bu sırada çocuklarnın ortadan kaybolduğunu anlayan aileler de çocuklarını aramaya koyulmuşlardır. Tünellerde şeker cinleriyle karıncalar arasında kalan Ceren bir yandan da oradan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Ceren ve arkadaşlarının ortadan kaybolması ise bu küçük kasabanın geçmişte yatan bazı sırlarını ortaya çıkarır.
Sanıyorum ki “Şekercini Patyos” Nermin Ferhan Karamuti’nin ilk kitabı. Bana bazı yerlerde bir takım ayrıntıları gereğinden fazla detaylandırıp uzatmış gibi geldi. Onun dışında heyecanlı bir kitap olmasının yanı sıra, Gözde Bitir’in güzelim renkli resimlemeleriyle de daha bir canlanıyor.

Şekerci dükkânında başlayan bir macera
Yeni bir kasabaya taşınan Ceren yeni arkadaşlar edinir. Bir gün arkadaşlarıyla okul çıkışında gittikleri şekerci dükkânında Şekercini Patyos’un tuzağına düşerler.
Yeraltındaki maceraları da böyle başlar.

  • Şekercini Patyos
    Yazar: Nermin Ferhan Karamuti
    Resimleyen: Gözde Bitir
    8+ yaş, 120sayfa
    Can Çocuk Yayınları

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s