En Güzel Bir Yer

en-guzel-bir-yerÇocukluğumda en sevdiğim yer kuşkusuz kendi odamdı ama bazen de bir masanın altı yada bir dolabın içi gibi enteresan yerler bulup  kendime farklı bir dünya yarattığım da oluyordu. Ama kendime yeni maceralar bulabileceğim en güzel yeri çok fazla aramama gerek yok, artık nerede olduğunu biliyorum çünkü :)
Handan Durgut’un yazıp Gözde Bitir’in harika resimlemeleriyle eşlik ettiği çocukları çok güzel bir yer keşfetmeye davet eden “En Güzel Bir Yer” adlı resimli kitap bu ara elimizden düşmeyenlerden. Ben kitabı hem tek başıma hem de oğluma okudum. Kitap oğlumun epey bir ilgisini çekmeyi başardı, kitabın bazı sayfalarındaki resimlerine dikkatle bakıp ilgisini çeken şeyleri bana da gösterip uzun süre oyalandı.
Yani biz bu kitabı beraber okuyup resimlerini incelemekten çok keyif aldık :)

Kitap, Can’ın arkadaşı Doğan’ın evine gidip kapıda “çok güzel bir yerdeyim sen de gel” yazan bir not bulmasıyla başlar. Can, arkadaşının bahsettiği bu güzel yeri hemen aramaya koyulur. En güzel yer neresi olabilir diye düşünürken aklına gelen ilk önce salona televizyonun karşısına bakmak olur ama doğan orada yoktur. Daha sonra oyuncaklarla dolu odasına, köpüklü küvette gemi yüzdürerek oynamayı seçmiştir belki diye banyoya,  karnı acıktığında en güzel yer olan kurabiye kavanozunun bulunduğu mutfağa bakar ama orada da bulamayınca bahçeye çıkar ve ağacın birinde Doğan’ın ona yazdığı bir not daha bulur. Can, Doğan’ın yazdığı bu ikinci not sayesinde arkadaşını hiç aklına gelmeyen bir yerde bulduğunda anlarız ki Doğan’ın bahsettiği ‘en güzel bir yer’ elbette bir kitabın sayfalarının arasındadır :)

Neresidir en güzel yer?
Bulmak için aramalısın. İpucu istersen eğer… Kitaplara bakmalısın. Her sayfa, başka “en güzel bir yer”i anlatır.

 • En Güzel Bir Yer
  Yazan: Handan Durgut
  Resimleyen: Gözde Bitir
  3+ yaş, 32 sayfa
  Can Çocuk Yayınları

Handan Durgut’un diğer kitapları: “Denize Düşen Yıldız” “Kılçık Uçurtma” “Paprika

Reklamlar

En Güzel Bir Yer” üzerine 4 yorum

 1. Ben de misafir olarak gittiğimiz yerlerde sehpa altlarında oynamayı severdim. Benim için en güzel yer orasıydı nedense acaba:) . Şimdi Adacık aynısını yapsa izin vermem sanırım, başka evlerde sehpa altı çocukluğu yapmasına :)

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s