Başarısızlıkla Nasıl Baş Etsem?

Basarisizlikla-Nasil-Bas-EtsemGenç bireyler için birer klavuz niteliğindeki Can Çocuk Yayınlarına ait “Nasıl Baş Etsem?” dizisi, hayatta karşımıza çıkan bazı sıkıntılı durumlara değinip okuyuculara sorunlarla nasıl başa çıkacaklarına dair yol gösteren nitelikli kitaplardan oluşuyor.

Dizinin 8. kitabı “Başarısızlıkla Nasıl Baş Etsem?”de ise yeni arkadaşlar edinmede zorluk, sakarlık, kendini beğenmeme vb. daha çok özgüven ile alakalı yaşanan sorunlara eğiliyor. Kitabın ön sözünde “Bu kitapta kendini bulacak, kendinden şüphe ettiğine aklına gelen sorulara cevaplar, zor anlarda cesaret toplamak için güvenini yerine getirecek bir sürü fikir bulacaksın” deniliyor, ne kadar da doğru… Ben de çocukların bir sorunları olsun yada olmasın mutlaka bu dizinin kitaplarıyla tanışması gerektiğini düşünüyorum.Bu kitapları içine düştüğümüz bazı güç durumlarda olaylara daha net bir gözle bakma fırsatı bulup, konuşup akıl alabileceğimiz iyi bir dost gibi düşünebiliriz.

Kitapta ilk başta sorunun başlığı atılıyor ör.”Bir şeyi ilk seferde beceremezsem kendimi aptal gibi hissediyorum”. Daha sonra geniş bir biçimde sorun tanımlanarak , başarmanın ne anlama geldiği başarıya ulaşmanın yolları ve hayata geçirebileceğimiz başarıya dair tüyolar sıkmadan ve öğütlere boğmadan gençlerin dilinden anlayan bir tavırla güzelce anlatılıyor. Her konunun sonunda “Oyun sırası sende” adı altında uygulaması kolay ip uçları sunuluyor. Burada olaylara farklı pencerelerden bakmak için seçenekler sıralanıyor. Konunun en sonunda ise “Altın Kural” bölümü var. Burada da tek bir cümle/slogan ile konu açıklığa kavuşturuluyor, ör. ‘Kendini kazandığın yarışlardan ibaret sayma’.

Hayata daha olumlu bakmak senin elinde!
Başarısızlıkla ilgili aklına takılanların yanıtları ve sorunların üstesinden gelmene yardımcı olacak birçok fikir bu kitabın içinde seni bekliyor. Haydi bakalım, oyun sırası sende!

 • Başarısızlıkla Nasıl Baş Etsem?
  Özgün Adı: Comment survivre quand on se trouve nul?
  Hazırlayanlar: Emmanuelle Rigon, Sylvie Baussier
  Resimleyen : Henri Fellner
  Çeviri : Saadet Özen
  10+ yaş, 160 sayfa
  Can Çocuk Yayınları
Reklamlar

Başarısızlıkla Nasıl Baş Etsem?” üzerine 2 yorum

 1. Kime gore neye gore basarisiz aslinda. Universite sinavini kazanamamak bir basarisizlik mi hayir. Sadece toplum oyle dedigi icin adi basarisizlik olmus. Bunun gibi cok ornek var. Hayatta mutlu olsun ve ayaklari uzerinde durabilsin yeter. Asil basari budur bence. kitap tavsiyesi icin tesekkurler.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s