Masal Koleksiyoncusu

masal-koleksiyoncusuNihan Temiz, “Masal Koleksiyoncusu”nda sadece yaz tatillerinde bir araya gelebilen birbirinden farklı karakterlere sahip dört arkadaşın bir yaz yaşadıkları ilginç bir deneyimi anlatıyor. Kişilik özelliklerinin farkında olma temasını barındıran ve okuru çocukluğun güzel anılarını saklayan yaz tatillerine götüren bir kitap bu. Meltem Şahin’in resimlemeleriyle de konu ayrı bir havaya bürünmüş.

Her yaz olduğu gibi o yazda yazlıkta buluşan dört arkadaş;Nazlı, Mert, Alper ve Gözde yine yazın tadını doyasıya çıkartmaktadırlar. Kendilerine yeni ve ilginç bir yaz macerası arayan arkadaşlar bir akşam isklede gördükleri “Koleksiyoncu” adlı tekne gizemli bir biçimde ilgilerini çeker. Artık akıllarında tek bir şey vardır. Ölesiye merak ettikleri bu tekneye gizlice girip araştırma yapmak için tekneyi kollayıp devamlı döbet tutarlar. En sonunda teknenin sahibiyle tanışıp takneye girmeyi başarırlar. İşte bundan sonra da teknenin adının neden koleksiyoncu olduğunu ve sahibinin neyin koleksiyonunu yaptığını öğrenirler. Hikayenin sonunda ise teknenin sahibinin çocuklara yaptığı jestlere karşılık olarak onların da çok şey öğrendikleri kaptana bir sürprizleri vardır.

Dokunaklı bir hikâye…
“Kızım, hayat bu taşa benzer, yükü biraz ağırdır. ‘Hayat Taşı’nı sakın elinden bırakma! Bıraktığın an başkalarına muhtaç olursun! Kimseye haksızlık etme! Hak yeme! Bu öğüdü vaktiyle bizler atalarımızdan duymuş, dinlemiştik. Şimdi de sen bizlerden dinliyorsun.”

 • Masal Koleksiyoncusu
  Yazar: Nihan Temiz
  Resimleyen: Meltem Şahin
  144 sayfa
  ISBN : 9789750718977
  Can Çocuk Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s