Uyku Canavarı

uyku canavarıYazarının, okudukları hikayelerde canavarlarla karşılaşmaktan ve kendi yarattıklarında onları kullanmaktan hoşlanan tüm çocuklara ithaf ettiği süper ötesi harika bir kitapla tanıştım. Favori resimli kitaplarım arasına hızla giriş yapan “Uyku Canavarı”nı Maria Vago yazıp, AnnaLaura Cantone resimlemiş.

O gece güzelce yatağına yatmış uyumaya çalışan Peter,bir türlü uykuya dalamamaktadır. Guguklu satin ve akvaryumdaki balığın yüzeken çıkardığı seslerin de gözlerinde bir gram uyku olmayan Peter’e pek yardımcı olduğu da söylenemez. Baktı böyle olmayacak bir de battaniyesinin altında şansını denemek ister ama bu seferde şu çok merak ettiği korkunç uyku canavarını görememe ihtimali vardır.  Peter bunları düşünürken o sırada yatağın altında bekleyen koca cüsseli bir uyku canavarı da Peter’in neden uyuyamadığını merak etmektedir. Esasen hiç arkadaşı olmayan ve çocukların ilgisini çekmek için korkutmaktan başka bir yol bilmeyen uyku canavarı, nihayet Peter’le tanışmaya karar vererek ortaya çıkar. İşte hikaye de bu noktadan sonra daha da keyifli bir hale bürünür. Uyku canavarına göre koyunları saymak çok eski bir yöntemdir peki ya masal anlatmak her zaman işe yarar-mı dersiniz?

Bu kitabı o kadar çok sevdim ki! Keyifli hikayesi ve eğlenceli resimleriyle uyku ve karanlık korkusuna ilişkin okuduğum en iyi kitaptı.

Peter neden bir türlü uyuyamıyordu?
Odasındaki sesler yüzünden mi? Karanlıktan korktuğu için mi?
Peter’in uyumasını bekleyen Uyku Canavarı da bunu merak ediyordu. Peter’in uykuya dalmadığını gören ve beklemekten çok sıkılan Uyku Canavar’ı, bir şeyler yapmaya karar verdi…
Bakalım, Uyku Canavarı birbirinden heyecanlı masallar anlatarak Peter’i uyutabilecek mi…

 • Uyku Canavarı
  Özgün Adı: Il Mostro del Sonno
  Yazar: Maria Vago
  Resimleyen: AnnaLaura Cantone
  Çeviri: Handan Sağlanmak
  3+ yaş, 32 sayfa
  ISBN:978-605-374-428-3
  Final Kültür Sanat Yayınları
Reklamlar

Uyku Canavarı” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s