Küçük Kurt’un Kötülük Kitabı

KUCUK-KURT-KOTULUK-KİTABİBeş kitaptan oluşan “Küçük Kurt” serisinin ilk kitabı “Küçük Kurt’un Kötülük Kitabı” ailesini endişelendirecek kadar uslu ve iyi olan küçük ve saf bir kurt yavrusunun  kötü olmak için evden uzaklaştırılmasıyla başlayan ilginç maceralarını anlatıyor.

Ailesi Küçük adlı iyi kalpli yavrularını, ona kötülüğün dokuz kuralını öğretip içindeki kötülüğü ortaya çıkartabilmesi için amcası Başkötü’ye öğrenci olarak yollar. Küçük Kurt istemeye istemeye yola çıkar ve yolculuk boyunca hiç durmadan ailesine mektuplar yazar. (kitap bir nevi günlük gibi bu mektuplar üzerinden ilerliyor) Kötü olmak için neden amcasının yanına gitmesi gerektiğine bir türlü anlam veremeyen Küçük Kurt kötülük okuluna giderken yolda epev vakit harcar ve en sonunda amcasının yanına ulaşır. Ama kötülük okulunda amcasından başka kimsecikler yoktur. Küçük kurt onu kapıdan kovan amcasını öğretmenlik yapması için ikna ederek kötülüğün dokuz kuralını öğrenmek için canını dişine takar. Pes etmeyerek bir yandan amcasının ayak işlerin koşup iyi bir öğrenci olmaya çalışırken dier yandan okulun çevresindeki ormanda ilginç maceralar yaşar. Hatta ormanda kamp yapan bir gurup izci çocuk sayesinde izciliğe adım atmış olur. Küçük Kurt tam da dokuzuncu yani son kuralı öğrenmeye geldiğinde kötülük rozetini ramak kalmışken öyle şeyler yaşar ki olayların seyri bambaşka bir yöne kayar. Ailesine kendini kanıtlamak isterken Amcası Başkötü’yü idare edip bir yandan da hayatta kalmaya çalışır.

ilk mektubunda lütfen lütfen eve dönmeme izin verin diyen küçük kurtun son mektuplarında eve dönmekten vaz geçtim yazan bir kuta nasıl dönüştüğünü okuyoruz. Olayları yazdığı mektuplardan öğrendiğimiz çok azimli ve eğlenceli bir Küçük Kurt hikayesi :) Bence eğlenceli üslubu ve hikayeyi destekleyen küçük çizimlerle oldukça keyifli bir kitap.

Anne ve Baba kurt çok endişeli.
Küçük kurt geçen hafta hem dişlerini hem de kürkünü fırçaladı. Dahası da var, küçük kardeşi Kokulunefes’e fazla iyi davranıyor.
Hatta geçen akşam anne ve babasının homurdanmasını bile beklemeden kendi kendine yatmaya gitti !
Evet, bu böyle gidemez ! Küçük Kurt’un Kurnazlık Okuluna gidip kötülüğün dokuz kuralını öğrenerek KÖTÜ ROZETİ almasının vakti geldi

 • Küçük Kurt’un Kötülük Kitabı
  Özgün Adı: Little Wolf’s Book of Badness
  Yazan: Ian Whybrow
  Resimleyen: Tony Ross
  Çeviri: Elif Yalçın
  7+ yaş, 123 sayfa
  Tudem Yayınları

Macera tutkunu küçük kurtun diğer serüvenlerini de merak edenler için devam kitapları: “Küçük Kurtun Zor İşler Günlüğü” “Küçük Kurtun Vahşi Yavrular İçin Perili Malikanesi” “Küçük Kurt Orman Dedektifi” “Küçük Kurt Sürü Lideri”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s