İrikıyım Timsah

irikiyim-timsahBir Roald Dahl kitabı okumak bana her zaman iyi gelmiştir. Roald Dahl’ın dilimizde yayımlanan yeni kitabı “İrikıyım Timsah”ı okuduğum için de çok mutluyum elbette. Bu kitapta ormandaki hayvanların, kötü niyetli timsah’ın bir çocuğu yiyeceğini öğrendiklerinde gösterdikleri tepkilere bayıldım, İrikıyım timsah’a da çok çok kızdım. İncecik, kolay okunup çabucak biten güzel bir kitap. Birde resimleri kapaktaki gibi renkli olsaydı :)

Günlerden bir gün acımasız aç gözlü irikıyım timsahın canı nefis lokum gibi bir çocuğu mideye indirmek ister. Daha önceki girişimlerinde başarısız olsa da amacına ulaşmak için kullanacağı gizli planları zekice hileleri vardır. Ama ormandaki iyi kalpli hayvanların ona engel olabileceğini aklına bile getirmez. Ormandan şehire doğru çocukların olduğu yere adım adım giderken sırayla rastladığı su aygırı, fil, maymun ve bir kuş o hain canavarı yolundan döndüremez. Ve aç gözlü timsah yaptığı gizli planları sayesinde tam da çocukların olduğu yerlere kadar gelmeyi başarır. Yine de ormanın iyi kalpli sakinleri bu duruma göz yummayacaktır!

Yemekte ne var?
İrikiyım Timsah o gün birkaç çocuğu midesine indirmeye karar verip harekete geçmişti. Ancak ormanın iyi kalpli diğer hayvanlarının ona engel olacağını hiç hesaba katmamıştı.

 • İrikıyım Timsah
  Özgün Adı: The Enormous Crocodile
  Yazar: Roald Dahl
  Çizer: Quentin Blake
  Türkçesi: Celal Üster
  56 sayfa
  ISBN : 9789750719257
  Can Çocuk Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s