Tetila ile Nemne

tetila-ile-nemne

Çok yönlü, harika bir insan olan sevgili Sevin Okyay, Can Çocuk Yayınları’ndan çıkan ikinci kitabında Nemne adlı küçücük bir kız ile Tekila (Nemne ona Tetila diyor) adlı bir kediciğin hikayesini anlatıyor.
Nemne, 2,5 yaşında hem tatlı hem bilmiş bir küçük hanım; Tetila ise herkese sırnaşmayı sevmeyen, öyle başkaları tarafından kucaklanıp mıncıklanmaktan hoşlanmayan bir kedi. Tekila sürekli onu sevmek için etrafında dönüp duran Nemne’yi ise en büyük tehlike bellemiş, bir türlü yanına yanaştırmaz. Herkese nazı geçen Nemne, Tekila’nın bu kaçak davranışları karşısında da üzülür tabi. Ama her sorunun elbet bir şekilde çözüm yolu vardır değil mi ? :)

Polisiye kitaplar hakkında yaptığı radyo programlarını hayranlıkla dinlediğim Sevin Okyay bu kısacık öyküyü ne de içten anlatmış. Okurken gülümsememek, Nemne ve Tetila’yı sevmemek elde değil. Küçük çocuklar ve kediler arasındaki iletişime dair minicik, gülümseten, güzel bir kitaptı. Ben çok sevdim.

“Nemne, Tekila’yı sevmek istiyor.” Nemne kedinin peşinden koşuyor. Tetila ise ona hiç yüz vermiyor. Nemne adında küçük bir kız ile Tetila adlı bir kedinin hikâyesini okuyacaksınız bu kitapta.

  • Tetila ile Nemne
    Yazar: Sevin Okyay
    Resimleyen: Elif Deneç
    6+ yaş, 48 sayfa
    Can Çocuk Yayınları

Sevin Okyay’ın Can Çocuk’tan çıkan diğer kitabı: “İlk Romanım”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s