Bubu’nun Çemberi

665094_2Günlerden bir gün bütün hayvanların huzurla, dostlukla ve neşeyle yaşadığı koca ormanın üzerine sanki kara bulutlar çöker. Maymun Topi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken kendisini orman sakinlerinin en çok sevdiği ağacın yanında buluverir. Ormanın kralı aslana neler olduğunu sorduğundaysa ormandaki bu durgunluğun nedeni anlaşılır. Maymunundan kargasına, zürafasından kaplumbağasına kadar bütün canlıların sevgili ağacı olan Bubu, bir insan kral tarafından koca bir saray yaptırmak için kesilecektir. Bu kara haberi alan bütün hayvanlar elbet çok üzülür. Hatta aslan kral krallığından bile vazgeçer. Ama Kaplumbağa Kapku’nun Bubu’yu kurtarmak için güzel bir fikri vardır.

Daha önceleri Davranış Bilimleri Enstütüsünden tanıdığımız Cemre Soysal “Bubu’nun Çemberi” adlı ilk çocuk kitabında içten ve samimi bir sevgi öyküsü anlatıyor. Genel olarak söylemek gerekirse Cemre Soysal’ın anlatım tarzını ve işlediği duyguları yansıtışını beğendim. Türk çocuk edebiyatına gelen yeni bir soluk o kadar iyi geldi ki. Kitabın Gözde Bitir’in o tatlı renkli resimlemeleriyle süslenmesi de cabası.

Ormanın en güzel ağacı, Orman sakinlerinin hayatı dev ağaç Bubu’nun gölgesinde geçer. Bubu’nun tehlike altında olduğunu öğrenen dostları onu kurtarmak için seferber olur.

  • Bubu’nun Çemberi
    Yazar: Cemre Soysal
    Resimleyen: Gözde Bitir
    5+ yaş, 48 sayfa
    Can Çocuk Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s