Benim Dünyam : Karşıtlar

karşıtlarBu ara erken çocukluk dönemine yönelik çok sevdiğimiz güzel bir kitabımız var. Tudem Yayınları’na ait olan “Benim Dünyam” serisinden “Karşıtlar”çocukların temel karşıtlık kavramlarını keyifli bir şekilde öğrenmeleri için hazırlanmış. Canlı görseller ile basit ve anlaşılır kelimeler kullanılarak gerçekten etkili bir şekilde amacına uygun hâle getirilmiş bu kitap yapısal olarak bebek kitaplarına benziyor. Yani boyutu ve içeriği 1-3 yaş aralığna uygun, sayfaları da dayanıklı kalın kartondan.
Artık basit bebek kitaplarından çok daha karmaşık kitapları incelemekten hoşlanan iki yaşındaki oğlumun zıt kavramlar arasındaki farklılıklara ilgi göstermeye başlamasıyla bizim çok işimize yarayan bir kitap oldu. Gün içinde kaç kere açıp baktığımızı sayamıyorum bile :) Zıt kavramlara ilgi göstermeye başlayan çocuklara seve seve tavsiye ederiz.

İlgi çekici fotoğraflar ve açık tanımlarla karşıtlar, küçük yaştaki çocukların nesneleri, yer ve durum belirten sözcükleri tanımalarına ve bunların karşıtlarını öğrenmelerine yardımcı olur.
Eğitim danışmanlarının katkılarıyla hazırlanmış bu ilgi çekici seri, okul öncesi çağdaki çocukların bilmeleri gereken temel sözcükleri içermesinin yanı sıra, çok küçük yaştaki çocukların sayı sayma, renk, boyut ve eşleştirme kavramlarını da edinmelerine yardımcı olur.

  • Benim Dünyam : Karşıtlar
    Yazar: Christiane Gunzi
    Çeviri: Özlem Çolakoğlu
    1-3 yaş, 32 sayfa
    Tudem Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s