Minik Gezginler : Çılgın Korsanlar

minik gezginler çılgın korsanlar“Minik Gezginler” dizisine ait “Çılgın Korsanlar” komik renkli resimlemelerle korsanlara ilgi duyup merak eden çocuklar için hazırlanmış büyük boy ciltli bir kitap.
“Korsanlar gemileriyle denizlerde gezen acımasız haydutardı” diyerek korsanları tanıtmaya başlayan kitapta korsanların açık denizde neler yaptıklarına, haklarındaki ilginç bilgilere ve şaşırtıcı gerçeklere değiniliyor. Korsanların neden gemilerine korkunç bayraklar astıklarını, iskalarya’nın ne demek olduğunu ve bazı genç korsanlara neden barut maymynu denildiğini öğrenebileceğimiz bu renkli kitabın içinde toplam 9 bölüm bulunuyor. Her bölüm karşılıklı iki sayfayı kaplıyor ve bu sayfaların kenarlarına iliştirilmiş bir ilginç bilgiler köşesi yer alıyor.
Korsanların gemilerinden yiyeceklerine, tarzlarından eğlencelerine, gündelik işlerinden ganimetlerine kadar pek çok konuda çocukları eğlendirerek bilgilendiren “Çılgın Korsanlar” ufak esprilerin yer aldığı resimlemeleriyle korsanlara meraklı, heyecanlı afacanların çok seveceği bir kitap!
Biz okurken çok eğlendik ,arada sayfaların içine saklanmış Leblebi adlı örümceği arayıp bulmak ile keyifliydi :)

Kolayca okuyabileceğin bu kitapla denizciliğe ilk adımı atmaya ne dersin? Minik gezginler okyanuslara yelken açarken bir yandan da tarihin şaşırtıcı bir dönemini öğrenecekler. Açık deniz yaşamını anlatan bu eşsiz başlangıç kitabıyla harika bir keşif gezisine çıkabilirsin!  cilgin-korsanlar

 • Minik Gezginler : Çılgın Korsanlar
  Özgün Adı: Pirates Ahoy
  Yazar: S. Beard
  Resimleyen: Simon Abbott
  Çevirmen: Çağlar Sunay
  22 sayfa
  İş Bankası Kültür Yayınları

Minik Gezginler Dizisinin diğer kitapları: “Uçaklar Trenler ve Arabalar” “Dinozorlar Diyarında” “Hayvanlar Aleminde” “Roma İmparatorluğu’nda” “Görkemli Mısır’ı Keşfediyor”korsanlarkorsanlar-kitap

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s