Zodyak Kızları : Bana Şans Dile

zodyak-kizlari-beyaz-balina-zodyak-kizlari-1---bana-sans-dile787_419_R5.jpgCathy Hopkins’in yazdığı “Zodyak Kızları” serisinin ilk kitabı “Bana Şans Dile” 8. sınıfa giden Tori adlı bir kızın
zodyak kızı olduğunu öğrenmesiyle hayatında ne gibi değişiklikler yaşadığını anlatıyor.
Beş kitaptan oluşan “Zodyak Kızları” burçlarla ilgilenen kızların çok hoşuna gidecek bir seri. Her kitabında farklı bir burç ve bu burca sahip bir kızın yaşadığı zorlukları nasıl iyiye döndürdüğünü konu ediniyor.

Tori 8. sınıfa giden boğa burcu bir kızdır. Tatlı Kaçıklar adını verdikleri kız gurubundaki en yakın arkadaşlarının aksine ailesinin maddi durumu yetersiz olduğundan dolayı diğerleri gibi rahatlıkla para harcayamamaktadır. Sınıfça gidilen dört günlük İtalya gezisi ya da arkadaşlarla sinema keyfinden sonra bir şeyler atıştırmak için yeteri kadar parası yoktur. Kıyafetlerini bile ikinci el giyen Tori, en yakın arkadaşlarına pek çok şey konusunda yalan söylemeyi tercih eder. İşte bu nedenle İtalya gezisine parası olmadığı için gelemeyeceğini söylemek yerine arkadaşlarına türlü bahaneler uyduran Tori, bir süre boyunca tesadüf eseri peşini bırakmayan bir reklam kağıdı sayesinde oldukça tuhaf bir başlangıçla bir Zodyak Kızı olduğunu öğrenir. Zodyak Kızı olmak hakkında en ufak bir fikri bile olmayan Tori ‘yi o günün akşamında katılacağı  bir yardım gecesinde bir iyi bir de kötü bir dürpriz beklemektedir. En yakın arkadaşlarından biriyle katıldığı yardım gecesinde tam dibi boylamışken rehberleri sayesinde ayağa kalkıp zodyak kızı olmak hakkında az da olsa bilgi edinir. Hem artık havalı bir telefonu ve telefonun ucunda ona yardım etmek için bekleyen bir de koruyucusu vardır.
Tori, kendi burcunun koruyucusu olan Venüs yani Nessa ile taınıştıktan sonra yeri geldikçe diğer gezegenleri temsil eden insanlarla karşılaşarak bir ay boyunca karşısına çıkan fırsatları kendi lehine değerlendirmeyi zor da olsa öğrenecektir. İnatçı ve tembel bir boğa olan Tori, arada hata yapıp tökezlese de bir Zodyak Kızı olmayı öğrenip yoluna kararlılıkla devam etmeyi başarır.

Zor zamanlarınızda burcunuz size ne söylüyor, hiç düşündünüz mü? Zodyak kızları bu konuda çok şanslılar. Çünkü yıldızları şans yörüngesine girdiğinde gezegenler onlara rehberlik ediyorlar.
Harika değil mi?
Ama hiçbir şey göründüğü kadar basit değil.
Her Zodyak Kızı, bir ay boyunca karşısına çıkan fırsatları değerlendirirken dikkatli olmak zorunda…
Tipik bir Boğa burcu olan Tori, yoksul bir aileden gelmesine karşın, güzel eşyalara sahip olmak istiyor. Bu yüzden zengin arkadaşlarına beyaz yalanlar bile söylüyor.
Ayın Zodyak Kızı’nın kendisi olduğunu keşfettiğinde, ikinci el kıyafetler giydiği günlerin sona erdiğini düşünüyor.
Ama son moda kıyafetler giymekten ve para havuzu içinde yüzmekten daha önemli şeyler de var… Tori bunu fark edebilecek mi?

 • Zodyak Kızları #1 Bana Şans Dile
  Özgün Ad: Zodiac Girls : Discount Diva
  Yazar: Cathy Hopkins
  Çevirmen: Zübeyde Abat
  183 sayfa
  Beyaz Balina Yayınları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s