Sinemaskop Randevular : Sinema – Kent – Kültür Söyleşileri

sinemaskop-randevularHer şey televizyoncu ve yazar Sevim Gözay’ın geçtiğimiz yıl yeni bir karar vermesiyle başlamış.  Bir yıl boyunca özel isimlerle buluşup vizyondan bir film izledikten sonra oturup ağırlıklı olarak sinema üzerine sohbetler yapabileceği randevular düzenlemiş. İşte bu buluşmların sonucunda da ortaya “Sinemaskop Randevular” çıkmış.
“Hedefim, hem sanat hem de kültür dünyamızın bu özel simalarını, sinema yoluyla biraz daha yakından tanımak ve tanıtmak hem de  sinema ve kent kültürümüzün seyrini farklı pencerelerden fotoğraflayarak özgün bir panaroma ortaya koymak.” şeklinde ifade eden Sevim Gözay, 27 ünlü isim ile 27 farklı film seansında buluşarak sinema ve tabii söyleşi sevenler için güzel bir adım atmış.
‘Gravity’ ‘Açlık Oyunları’ ‘Malefiz’ ‘Pek Yakında’ ‘Unutursam Fısılda’ ve daha pek çok filmin eşlik ettiği her biri içten ve keyifli bu söyleşilerde yer alan ünlü isimlerin ilk izlediği filmler, en sevdikleri oyuncular,  akıllarında en çok yer eden filmler, tercihleri, sinema üzerine düşünceleri ve çok daha fazlasıyla karşılaşıyoruz.  Bu noktada o isimlerin anılarını, eski fotoğraflarını ve Sevim Gözay’la beraber çektirdikleri fotoğrafları görmekten ayrı bir keyif aldığımı eklemeliyim. Onlar sohbet ederken sanki sizde oradaymışsınız gibi hissediyorsunuz.
‘Mario Levi ile “Gravity” seansı’,  ‘Yekta Kopan ile “Açlık Oyunları 2” seansı’,  ‘Aylin Aslım ile “Bir Hurdacının Hayatı” seansı’,  ‘Jehan Barbur ile “Para Avcısı” seansı’,  ‘Ceyhun Yılmaz ile “Bırakmak İstiyorum” seansı’,  ‘Sunay Akın ile “İncir Reçeli 2” seansı’,  ‘Murat Serezli ile “Birdman” seansı’ benim en sevdiklerimden bazıları oldu.
Bir talihsizlikle atlattığı bu güzel iş için Sevim Gözay’a eline sağlık demek kalıyor geriye.
Son olarak okurken yanınızda bir de not defteri bulundurmanızı tavsiye ederim!
Herkese keyifli okumalar…

Mario Levi, Anjelika Akbar, Rahman Altın, Yekta Kopan, Ketche, Aylin Aslım, Alin Taşçıyan, Jehan Barbur, Ece Dorsay, Doğu Yücel, Ceyhun Yılmaz, Ferdi Eğilmez, Ümit Ünal, Arzu Yanardağ, Hamdi Koç, Itır Esen, Belkıs Özener, Sevinç Erbulak, Ahmet Ümit, Bejan Matur, Pucca, İrfan Değirmenci, Sunay Akın, Özgür Mumcu, Ayça Varlıer, Murat Serezli, Gülriz Sururi’nin yer aldığı Sinemaskop Randevular, sinema, kent ve kültür kapsamında keyifli ve derin söyleşilerden oluşuyor.

Gülümseyeceğiniz, kederleneceğiniz, çocukluğunuzu düşüneceğiniz ve sonunda bir “izlenecek filmler” listesi hazırlayacağınız Sinemaskop Randevular’ı okumak için kahvelerinizi hazırlayın…sinemaskop-randevular-sevim-gozay

  • Sinemaskop Randevular
    Sinema – Kent – Kültür Söyleşileri
    Yazar: Sevim Gözay
    221 Sayfa, Söyleşi
    Esen Kitap
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s