Spirou ve Fantasio Tokyo’da

spirou-fantasio-tokyo

Çok eğlenceli ve çok atraksiyonlu bir çizgi roman serisi olan Spirou ve Fantasio’nun Desen Yayınları tarafından dilimizde yayımlanan 3. kitabı “Tokyo’da – Yoyogi Parkı Samurayı” heyecanı seven okurlara, Japonya’da geçen sürükleyici bir macera sunuyor.
Spirou, Fantasio ve tabii ki sincap Spip bu maceralarında, Edo dönemini yansıtan temalı park yapımında özel güçlerini kullanmak üzere Yakuzalar tarafından kaçırılan iki küçük çocuğu kurtarmak için Japonya yollarına düşerler. Japonya’da işler pek de kolay olmasa da yakuzalarla kapışan kahramanlarımız yeni arkadaşlarının yardımlarıyla  zorlu görevlerinin üstesinden gelmeyi başarırlar.
Maceranın yanı sıra pek çok gönderme ve küçük eğlenceli ayrıntılar barındıran bir kitap bu. Meraklılarının bildiği gibi Spirou ilk maceralarında bir otel görevlisi olarak görünmüş, işte kahramanlarımızın Japonya macerasında buna da gönderme yapılmış. Üstelik bu macerada küçük Spip’in dışında kahramanlarımıza bir de arkadaş canlısı Hachiko eşlik ediyor. Japon kültürüne ait pek çok şeye yer verilen kitap muhteşem görselleri ve hız kesmeyen aksiyonuyla benim beğenimi kazandı. Çizgi romanlara bayılan biri olarak Spirou ve Fantasio’yu çok sevdiğimi söyleyip merak edenlerin bir an önce tanışmalarını tavsiye ederim.spirou-fantasio
Güçlü sezgilere sahip araştırmacı muhabir Spirou, öfkesi burnunda muhabir Fantasio ve huysuz sincap Spip ile nefes kesici bir deneyime hazır olun!
Yeni görev: Doğaüstü güçleri olan iki çocuğu kurtarmak.

İflah olmaz kafadarlarımız bu maceralarında “Güneşin Batmadığı Ülke”deler…
Spirou, Fantasio ve Spip, Ortaçağ Japonya’sı tarzını yansıtan Edo-Resort’un görkemli açılış töreni için Uzakdoğu’ya davet edilirler. Kahramanlarımız ilk bakışta kendilerini bu ihtişamlı yapının eğlencesine kaptırsalar da asıl geliş nedenleri illüzyonist dostları Itoh Kata’nın verdiği özel bir görevdir. Doğaüstü yetenekleri olan iki kardeş korkunç yakuza Mangakana tarafından kaçırılmıştır. Peki, ama bu çocukların kaçırılma sebebi ne olabilir? Anne ve babaları iki kardeşi neden Itoh Kata’ya emanet etmiş olabilir? Spirou ve Fantasio bunlara karşı nasıl bir kurtarma planı hazırlayacaklar dersiniz?..

Tüm bu soruların yanıtı kahramanlarımızın nefes nefese okunacak Spirou ve Fantasio Tokyo’da adlı yepyeni serüveninde sizleri bekliyor!..

 • Spirou ve Fantasio 3 Tokyo’da
  Özgün Adı: Spirou et Fantasio à Tokyo
  Yazan: Jean-David Morvan
  Resimleyen: Jose-Luiz Manuera
  Renklendiren: Christian Lerolle
  Çevirmen: Işık Ergüden
  64 sayfa
  Yayınevi: Desen
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s