Fırtına Bacası

firtina-bacasi Daha önce özenli ve dikkat çekici desenleriyle resimlediği çocuk kitaplarıyla tanıdığımız İran’lı sanatçı Vaghar Aghaei, hem yazıp hem resimlediği yeni çocuk kitabı “Fırtına Bacası” ile yeniden bizlerle buluşuyor.

Kitap, Timo adlı güzel bir örümceğin yaşadığı sürprizli bir fırtınayı konu ediniyor.
Bir örümceğin küçücük dünyasını nasıl yorumladığını çok tatlı bir şekilde aktaran bu kitabı biz pek sevdik!
Yaşanılan olaylara farklı bir açıdan bakmanın güzelliği bir yana resimlemelerde kıyıdan köşeden göz kırpan desenlerin hoşluğu öyküyü daha değişik ve göz alıcı bir boyuta taşıyor. Okul öncesi minikler için az yazı ve göz yormayan sadelikte resimlemeler içeren bu güzel kitabı seve seve tavsiye ederiz.

Örümcek Timo, fırtınanın hiç eksik olmadığı bir evde yaşamaktadır. Tavandaki fırtına bacasından ayda bir kaç kere gelen fırtına Timo’nun evine garip eşya ve yiyecek getirmektedir. Timo da artık bu fırtına zamanlarında ne yapacağını gayet iyi bilir olmuştur. Oysa Timo’nun evinde günlerden bir gün anlam veremediği bir sarsıntı olur.  Bu garip sarsıntı Timo’nun daha önce alışık olduğu fırtınalara hiç mi hiç benzememektedir…

Timo bir örümcek… Evinde ara sıra çıkan fırtınalarla mutlu mesut yaşıyor. Ama bir gün, garip bir sarsıntıyla her şey değişiyor. İranlı sanatçı Vaghar Aghaei’nin, içinde beklenmedik bir sürpriz barından bu öyküsünü hem küçük hem büyük okurlar çok sevecek…firtina-bacasi-timo

  • Fırtına Bacası
    Yazan ve Resimleyen: Vaghar Aghaei
    3+ yaş, 36 sayfa
    Can Çocuk Yayınları

Vaqar Aqaei,1982 yılında Tebriz’de doğdu. Tahran Üniversitesi’nde Tekstil ve Moda bölümünden mezun oldu ve İllüstrasyon bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım bölümünde doktora öğrencisi ve “İstanbul Kütüphane ve Müzelerinde Bulunan İran Minyatürleri” üzerine tez çalışmalarına devam ediyor. 2008 yılından beri Can Çocuk Yayınları için çocuk kitapları resimliyor.

Reklamlar

Fırtına Bacası” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s