Yaz Sil; Noktaları Birleştir – 1 2 3 – Yazmayı Öğreniyorum

yaz-sil-serisiDaha önce dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama bir süredir bizim kitaplığımızda kendine yer edinen “Yaz Sil” eli kalem tutmaya başlayan çocuklar için muhteşem bir seri. Rengarenk ve çok sevimli olmasının yanı sıra kitaplarla birlikte verilen kalemi kullandığınızda sayfalarının kolayca silinebiliyor olması bence Yaz Sil serisinin en güzel yanı. Böylece bir kere değil de defalarca kullanılabilmesi sayesinde işlevsel bir özellik kazanıyor. Çocuklar da kalemle her sayfada verilen belli bir temaya sahip resimleri nokta birleştirme yöntemiyle tamamlamaya çalışıyorlar. Böylelikle çocuklar için kalem tutmak çok daha kolay ve eğlenceli bir hale geliyor.

Her bir sayfası ayrı bir öykü gibi olan bu kitaplarla sıkılmak imkansız. Hem çocukların erken okul döneminde yardımcı olması için hem de aile içinde eğlence amaçlı güzel bir etkinlik aracı olarak kullanılabilir.
Renkli resimleri, büyük sayfaları ve çocukların el becerilerini geliştirecek sayfalarla dolu bu güzel kitapları biz çok çok sevdik! Kesinlikle tavsiye ederiz :)

Noktaları Birleştir” kitabı:Hareket Halinde, Çamaşırları Asarken, Kalede, Uçurtma Uçururken, Deniz Yolculuğu, Güneşli Bir Gün, Denizaltında, İnşaat Alanında, Gökyüzünde Yolculuk, Rüzgarlı Bir Gün, Uzayda adlı bölümlerden oluşuyor.

“123” ise 1’den 10’a kadar olan sayılar ilgi çekici bir biçimde çocuklara sunuluyor. Sadece sayılar değil resimlerin içinde bazı yerler de noktalı bir halde verilmiş işte çocuklar buraları da nokta birleştirme yöntemiyle ortaya çıkarabilirler.
Üstelik sayıları sırayla takip etmek gerektiğinden aynı zamanda iyi bir sayı sayma alıştırması da yapılmış oluyor.

Yazmayı Öğreniyorum“da da Düz Çizgiler, Kareler ve Dikdörtgenler, Üçgenler ve Zigzaglar, Kıvrımlar, Daireler, Dalgalar, Döngüler,Tüm Şekiller bölümlerini içeriyor. Çeşitli şekiller ve harfler üzerine yoğunlaşarak eğlendirerek öğretmeyi amaçlıyor.yaz-sil-nokta-birlestir

 • Yaz-Sil Serisi Noktaları Birleştir,  123,  Yazmayı Öğreniyorum
  Özgün Adı: Wipe-Clean Dot-to-Dot, 123, Ready for Writing
  Tasarlayan: Claire Ever
  Çizer: Stacey Lamb
  Sayfa Sayısı: 22
  Yaş Grubu: 3+ yaş
  Yayınevi: Koleksiyon Yayıncılık
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s