Kızların Kitabı – Meraklı ve Becerikli Kızlar İçin Elkitabı

kizlarin-kitabi Son zamanlarda elim hep etkinlik kitaplarına kayıyor. Bu sebeple hazır fırsat bulmuşken keşfettiğim güzel etkinlik kitaplarından bahsetmesem olmaz.
Bir süre önce her sayfasını ilgiyle okuyup sürüyle yapılacak notlar aldığım kitaplardan biri de Mavibulut Yayınları’ndan çıkan “Kızların Kitabı” oldu.
Bu tür kitaplar gördüğümde ‘keşke ben küçüken de böyle güzel kitaplar olasaydı’ diyerek iç geçirmek bende alışkanlık oldu :) Neyse ki bu güzel el işi projeler için üst yaş sınırı yok!  Ufuk açıcı ve yaratıcılığı tetikleyici onlarca güzel fikirle dolu bu kitaba kızların bayılacağından %100 eminim. Hem bilgilendirici hem de el becerilerini geliştirici projeler sayesinde çook çeşitli konular üzerine yoğunlaşan kitapta el yapımı süslere ve pratik bilgilere dair pek çok iyi fikir bulmak mümkün. Rengarenk çizimlerle örneklendirilen kitabın sonunda kişisel notlar ve çizimler için boş sayfalar ve çıkartmalar da yer alıyor.
Her yönüyle gerçekten kaliteli olan bu kitabın erkeklere özel hazırlanmış olanı da var. Çocuklar için harika bir tatil hediyesi olur, benden söylemesi ;)

kizlarin-kitabi-3kizlarin-kitabi-4

 

 

 

 

 

“40’tan fazla başlıkta etkinlikler önererek, uygulamaları adım adım görsellerle açıklayarak, pratik ve yararlı bilgilerle zenginleştirilmiş, ipuçları ve püf noktaları sunan bu kitaplar çocukları doğaya çağırıyor.
El becerilerini geliştirip yaratıcı düşünceyi besleyen etkinlikleriyle çevre bilincinin oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlıyor.
Çocukların çevrelerine farklı bir bakış açısıyla bakmasını sağlayacak bu kitaplar yetişkinleri de çocuklarıyla zaman geçirmeye teşvik ediyor.
Biliyoruz, yakınlarda koşuşturulacak bir çayır, tırmanılacak bir ağaç, çomak sokulacak bir delik varsa hiçbir çocuk cep telefonuyla oynamayı tercih etmez. Hele yanlarında kılavuz (bir kitap ya da bir yetişkin) varsa…
İyi okumalar…”kizlarin-kitabi-2 kizlarin-kitabi-1

 • Kızların Kitabı – Meraklı ve Becerikli Kızlar İçin Elkitabı
  Özgün Adı:  The Girl’s Book of Adventure – The Little Guidebook for Smart and Resourceful Girls
  Hazırlayanlar: Celia Gallais, Clemence Roux De Luze, Michele Lecreux
  Çizer: Jocelyn Millet
  Çevirmen: Sumru Ağıryürüyen
  Sayfa Sayısı: 132
  Yayınevi : Mavibulut Yayıncılık

 

Reklamlar

Kızların Kitabı – Meraklı ve Becerikli Kızlar İçin Elkitabı” üzerine 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s