Zamanda Kırılma

zamanda_kirilma Erdem Çocuk’un Merhaba Hayat dizisine ait olan “Zamanda Kırılma” adlı bu kitap, anne babasının koruyucu kalkanlarının arasında  birazcık özgürlük arayışında olan 14 yaşındaki Deymın’ın çok ilginç bir şekilde yaşadığı dönüm noktasını anlatıyor.
ilk okuduğumda beni etkilemeyi başaran bu kitabın anlattığı hikayeyi çok sevdim. Bu nedenledir ki kitap biter bitmez tekrar başa dönüp bir kez daha okudum :)
İlgi çekici ve iyi bir hikayeye sahip bu kitabın canlı resmlemelere sahip olması da bu kitabı sevmemin başlıca nedenlerinden biriydi tabii.
zamanda_kirilma_kitapAnne ve babasının üzerine biraz fazla titremesinden bıkan orta son sınıf öğrencisi Deymın, neredeyse lisaye başlayacaktır ama anne ve babası onu hala küçük bir çocuk olarak görmektedir.
Deymın, akşam yemeğinde annesi ve babası hala onu okulun kapısına kadar bıraktığı için patlak veren tartışmadan sonra yatmaya gider. Ertesi gün her zamanki gibi başlamıştır fakat zamanda yaşanan bir kırılma sonucu okulda dönen gariplikler, bir anda sınıfta ortaya çıkıveren Bull ve yaşananlar Deymın’ın hayatını epey etkileyecektir. Her istediğini yapamamasından ve okulda işittiği alaylardan bunalan Deymın biraz da olsa özgürlüğü yakalayabilecek midir…
zamanda_kirilma_kitapiciDeymın anne ve babasının kendisi fazla kısıtlamalarından şikâyet eder. Kısıtlı özgürlüğünü bir parça hürriyete kavuşturmak için en azından sabahları kendisi kalkmak ister. Dedesinin çalar saat koleksiyonundan seçtiği bir saatle sabah kalkar. Sıradan bir okul gününe uyandığını sanan Deymın aslında babasının yaşadığı zamanla kendi yaşadığı zaman arasında bir geçiş yaşar.
Tema: Sevgi, İletişim, Hak ve Özgürlükler, Kavramlar ve Çağrışımlar, Toplum Hayatı
Alt Tema: aile sevgisi, insan sevgisi, çocuk hakları, rüya, düş, hayal, önce, şimdi, sonra
Değerler Eğitimi: arkadaşlık, cesaret,
(Tanıtım Bülteninden)

 • Zamanda Kırılma
  Özgün Adı: Les Griffes du Temps
  Yazan: Stephane Daniel
  Resimleyen: Enrique Fernandez
  Çevirmen:  Egemen Demircioğlu
  Sayfa Sayısı: 64
  Yayınevi: Erdem Çocuk

stephane_danielStephane Daniel,
1961 yılında Bretagne’da doğdu. Paris’te öğretmenlik yapıyor. İki Çocuk babası olan yazar aynı zamanda kendini çocuklar için yazdığı elli kadar kitabın da babası sayıyor. Bu kadar çocukla işi zor!

 

 

 

 

https://www.enrique-fernandez.com/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s