Kahraman Olmak İsteyen Tavşan

“Kahraman Olmak İsteyen Tavşan” uyku öncesi, sonrası ve hatta tüm zamanlarda çocuklara okumalık nefis bir kitap!
Cesur adında küçük bir tavşanın kahraman olmak için atıldığı bir macerayı anlatıyor.
Elindeki küçük kılıcıyla macera arayışında olan gözüpek küçük kahraman Cesur’un kahramanlık için çıktığı tehlikeli yolculuk nereye varacak merakla okuduk. Hatta kitabın sonunda benim küçük Cesur’um da ‘anne ben de kahraman olmak istiyorum’ dedi :)

Metnin ve resimlerin bütünleşik bir anlatıma sahip olduğu bu keyifli ve tatlı kitabın başına ayrı, sonuna ayrı bayıldım ve tabii Tavşan Cesur ile tanıştığım için de pek mutluyum :) Kafiyeli metni ve tekrarları öyle güzel ki bu noktada çevirisinin övgüyü hak ettiğini eklemeden geçemeyeceğim.
Benden öykü için bir kalp ❤ çizimler için bir kalp ❤ ve kitabın harika fiyatı için yayınevine de kocaman bir kalp ❤

Hava kararmış küçük tavşanlar için uyku vakti gelmiştir. Anne tavşan 7 minik yavrusunu etrafına toplamış, onlara uyku öncesi hikayeler anlatmaya başlamıştır. Minik tavşanlar uykuya dalmış bir tek Cesur, annesinin anlattığı korkunç hikayeyi büyük bir dikkatle dinlemektedir. Annesinin anlattıklarına kendini kaptıran küçük tavşan bir kahraman olmaya karar verir. Ertesi gün Kahraman olmak için etrafta gezinmeye başlar ama karşısına korkutucu ve tehlikeli şeyler yerine bir dere çıkar. Böylece küçük tavşan kendine bir sal yapıp uzaklara açılır. Yol boyunca karşısına çıkan dostlar onu tehlikelere karşı uyarsa da bizim Cesur, “Eğer bir tehlikeyle karşılaşmazsam, nasıl olacağım kahraman.” diyerek yoluna inatla devam eder…
Bir tavşanım ben. Evet, evet, tam da sizin bildiğiniz türden, mini minnacık bir tavşan. Ama bir farkım da yok değil. Bir sürü kardeşim olsa da bir ben can atıyorum kahraman olmaya. Dereleri geçecek, ırmakları aşacak, denizlere açılacağım; ilk fırsatta. Korkunç düşmanları alt edecek, sonra döneceğim geriye bir balinanın sırtında! Kahraman Olmak İsteyen Tavşan, küçücük bir tavşanın kendi küçük dünyasının ötesini keşfetmesini anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)

Kahraman Olmak İsteyen Tavşan
Özgün Adı: Petit Lapin rêve de gloire
Yazar: Alexandre Chardin
Resimleyen: Mylene Rigaudie
Sayfa Sayısı: 32
Yayınevi: 1001 Çiçek

Alexandre Chardin

Mylene Rigaudie

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s