Dişi Düşen Ejderha

8 yaşındaki Demir’in hayallerinden yola çıkarak Sima Özkan’ın yazıp Emel Tüfekçioğlu Ata’nın renk kattığı “Dişi Düşen Ejderha” günün birinde dişi düşen küçük bir ejderha hakkında çok tatlı bir kitap.
Bir süre önce tanışıp tekrar tekrar keyifle okuduğumuz bu sevimli kitabın içinde bana tanıdık gelen minik ayıntıları pek sevdim. Ve tabii ki küçük ejderhanın dilinin, düşen dişin boşluğuna gitiği sayfa favorim oldu ❤
Henüz dişi düşmeyen büyük ejderham ile kitabı okuduktan sonra düşen dişler, çıkan dişler, süt dişler ve çürük dişler üzerine epeyce konuştuk. Bunun üzerine evimizin dişsiz küçük ejderhası da kaşınan dişleri için kitabı test etti, onayladı ;)

Küçük ejderhanın dişlerinden biri düşmüştür. Tıpkı arkadaşı Ateş gibi ama onun çıkan dişlerinin yerine yenisi gelecektir. Peki ya onun düşen dişinin boşluğu ne olacaktır. Daha önce etrafındaki hiç kimse dişi düşen bir ejderha görmemiştir; ne annesi, ne dişçi, ne de öğretmeni… Küçük yeşil ejderha ise düşen dişinin yerine yenisinin gelip gelmeyeceğini merak etmektedir.

Dünyanın belki çok yakın, belki de çok uzak bir şehrinde, insanlar ve ejderhalar bir arada yaşıyordu. Düşen bir dişin yerine, yenisinin gelip gelmediğini ise hiç kimse bilmiyordu.
(Tanıtım Bülteninden)

  • Dişi Düşen Ejderha
    Yazan: Sima Özkan
    Resimleyen: Emel Tüfekçioğlu Ata
    Sayfa Sayısı: 32
    Yayınevi: Beta Kids

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s