Burun

Domingo Yayınevi’nin Hepsi Sana Miras serisinin yeni kitabı, Gogol’ün “Burun” adlı eserini 8 yaş ve üzeri okurlar için yeni bir anlatımla sunuyor.
Okurlar tarafından pek sevilen Hepsi Sana Miras serisinin 9. kitabı olan “Burun”u anlatıcımız Andrea Camilleri, -kendininkiler ve başkalarınınkiler de dahil- bütün torunlara adamış ;)
Binbaşı Kovalev’in bir gün aniden firar eden burnunun o benzersiz hikâyesini okumak elbetteki pek keyifliydi. Bunun yanı sıra Andrea Camilleri’nin bir yandan hikâyeyi anlatırken bir yandan da araya serptiği açıklamalar ve ayrıntılar çok hoşuma gitti.
Neticede Andrea Camilleri, eserlerinde pek çok şeyi etkili ve derinden kulanan Gogol’ün epey heyecanlı ve uç bir şekilde kaleme aldığı yapıtını hakkıyla anlatmayı başarmış.
Bana göre kitaba renk katan Maja Celija’ya ait harika illüstrasyonlar da en az anlatımı kadar güzel olmuş. Genel olarak bakacak olursak bu güzel kitap, resimlemesi ve baskı kalitesiyle bir adım öne çıkıp resmen ben buradayım diyor :)
Gogol’ün bu unutulmaz eserini yeni bir anlatımla okumak benim için eşsiz bir deneyim oldu. Çok sevdim!

Sayın bayım, burada mesele son derece açık.
Siz… Siz benim burnumsunuz!

“Bu, bir burnun hikâyesidir; yasal sahibinin suratından yok olup sırra kadem basan ve bağımsız bir hayat sürmeye başlayan bir burnun hikâyesi.”

Binbaşı Kovalev’in burnu bir sabah berber İvan Yakovleviç’in ekmeğinin içinden çıkar. Şehirde müsteşar kılığında gezip tozan, pek çok söylentinin alıp yürümesine neden olan ve Binbaşı Kovalev’i hayli zor durumda bırakan bu burnun ilginç hikâyesidir bize anlatılan.

On kitaplık HEPSİ SANA MİRAS serisinin dokuzuncu kitabında
Nikolay V. Gogol’un eşsiz eseri Burun’u, Andrea Camilleri yeniden anlatıyor, Maja Celija resimliyor.

 • Burun (Hepsi Sana Miras) (Nikolay Vasilyeviç Gogol)
  Özgün Adı: La storia de Il Naso
  Anlatan: Andrea Camilleri
  Çevirmen: Kemal Atakay
  Sayfa Sayısı: 100
  Yayınevi: Domingo Yayınevi

Andrea Camilleri 1925’te Sicilya’da doğdu, ergenlik yıllarını İkinci Dünya Savaşı koşullarında geçirdi. Çeşitli alanlara yayılan kariyerine tiyatroda başlayıp televizyonda devam etti ve hep farklı görevler üstlendi. Her türden pek çok kitap yazdı fakat esas ününe yarattığı Montalbano karakteriyle kavuştu: Boğazına düşkün Sicilyalı bir komiser olan Montalbano, düşsel Vigata şehrinde yaşar, okumayı sever ve zaman zaman televizyona çıkar.

Nikolay V. Gogol Ukrayna asıllı Rus roman ve oyun yazarıdır. 1809-1852 yılları arasında yaşamıştır. En çok tanınan eseri Ölü Canlar, Palto ve Burun’dur.

Reklamlar

Burun” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s